Led 3, 2020 - Zamyšlení    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Životní výzvy

Životní výzvy

Naše životní výzvy.

Někdy si kladu otázku, proč dostávám takové či makové životní výzvy.

Život sám může být velkou výzvou. Na nás samotných je, zda ji přijmeme, nebo ne. Necháme se životem, chceme-li osudem, vláčet, nebo se postavíme čelem a uděláme vše proto, abychom svoji šanci pro lepší, spontánnější život zvýšili?

Je zde kolem nás mnoho bytostí, které procházejí podobnými anebo úplně jinými zkušenostmi a životními zkouškami. Každá zkouška je životní výzvou a můžeme ji přijmout nebo zavrhnout a plakat a nadávat na to, jak je k nám ten náš osud nespravedlivý. Nebo jak jsou k nám někteří lidé lhostejní.

Sám život nás vede, abychom pochopili, co je pro nás výzvou a lekcí.

Nedostává se vám dost pozornosti? Nebo nemáte partnera jakého jste si přáli? Či snad ve vašem životě není dost peněz, hojnosti a zajištění?

Jsou to všechno ukazatelé, které nám dávají na srozuměnou, že něco v našem životě není v harmonii.

Cítíme se nedostateční nebo neúplní sami před sebou?

Nebo prostě jen nemáme odvahu vykročit?

Toto jsou otázky, které si můžeme položit při řešení našich problémů. Buďte bez obav, každý z nás prochází něčím podobným. Není na světě člověka, který by alespoň jednou v životě neprošel nějakou zkouškou nebo nebyl postaven před výzvu, jak dál, kdo by neřešil nějaký nedostatek ve svém životě. Je tu však řešení! Buď to vzdáš, nebo prostě řekneš, ano, je to těžké, ale tuhle výzvu přijímám.

Mně např. život neustále staví před výzvy typu: každých 5 let shánět příspěvky na pomůcky, které mi život usnadňují a dělají ho v očích ostatních lidí rovnocenným. Např. teď mám před sebou výzvu sehnat prostředky na sluchadla, na brailský display, atd.

Někdy mě napadá: Proč tohle musím neustále řešit? Odpověď je jednoduchá, a přeci těžko uvěřitelná: Prostě proto, že je to výzva.

Mohl bych se na to všechno vykašlat a žít z toho, co mi kdo dá, pak bych ale moc nepokročil. Nebo se mohu pokusit něco udělat a svou situaci zlepšit, změnit.

Mohu pracovat, mohu si přát. A přání, která nám vesmír plní, je jeden z mnoha motivů, který mě podporuje.

Mohl bych si říct, nemá to cenu, a vzdát se.

Pokud si však člověk dobře a správně přeje, dostane vše, co potřebuje.

Přesto všechno jako všichni ostatní mám i já své pochybnosti. Dosáhnu na to? Situace není snadná, mohu na ní něco změnit? Má to cenu?

Věřte, že ať vypadá naše situace jakkoliv bezvýchodná, je vždy řešitelná, vždy přichází pomoc. Nesmíme proto dát pochybnostem příliš velkou šanci. Pochybovat a zkoumat věci a příčiny je v pořádku. Ale nesmí nás to převálcovat.

Stejně tak, jako když se venku zatáhne a začne vichřice a silný déšť, tak i v našich životech může příjít i bouře, která nám prostě nahání husí kůži. Ale tak, jako po bouřce vždy jednou vyjde slunce, tak se i v našich životech bude dařit.

Děkujme, pokorně přijímejme do života to, co přichází, a každá výzva pro nás bude posunem.

Čemu dáme energii, to se splní a naplní. Zákon vesmíru je v tomto jasný: Čemu dáváš svou energii, na co myslíš, to živíš.

Platí to jak o našich pochybnostech, tak i o naší naději.

Vtip je v tom, že pokud věříme, že se náš cíl povede, máme naději, že dosáhneme toho, čeho chceme. Naděje je stav, kdy víme a věříme, že se věc podaří. Není to iluze, která nám dává nějaký falešný pocit. Je to stav, kdy jsme přesvědčeni, že vše, čím teď procházíme, tedy třeba i teď zrovna těžkým obdobím, je jen dočasné. Vidíme svůj cíl i to, že se naplní.

Každé přání se může splnit, věříme-li v náš dosažený cíl. 

Trápí vás finanční nejistota či obavy jak vše dopadne? Jsou v pořádku, ale také si řekněte: Věřím, že vše dopadne tak, jak má. Mám naději, a vím proto, že vše se děje tak, jak má. Mám před sebou dosažený cíl a už teď vidím, jak do mého života přichází hojnost, peníze i věc, kterou potřebuji. To je naše  nastavení mysli.

Náš cíl může být ukryt za několika zákruty naší cesty k němu, ale přesto  víme, že na konci té cesty je to, co hledáme.

Vesmír také zkouší naše odhodlání. Vydržíme? Pokud ano, začnou se objevovat znamení, která nám ukazují jak dál, přicházejí nám do životů situace, které nás posunou, lidé, kteří nás podpoří.

Vždy je však třeba mít před sebou cíl, přání, které chceme naplnit.

A tohle vše je právě výzva pro tebe!

Chceš něco ve svém životě změnit?

Udělej tedy něco pro svou změnu. Je to tvá výzva!

Přijmeš ji?

Nenech se zviklat prvními nezdary. Jsou to zkoušky, které mají za úkol posílit tě ve tvém odhodlání.

S láskou a pokorou

Láďa